Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3900 kronorsklassen. Fälgen heter Asphalt Shiny Black och den tillverkas av MAK. MAK Asphalt Shiny Black har en fälgbredd som är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 50 mm. Detta är en fälg med 76 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3897 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 897 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 76 mm |
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Asphalt Black Machined Face.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Asphalt Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. MAK Asphalt Shiny Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg från MAK av modellen Asphalt Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.