Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK Stone5 T Silver vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/118, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 118 mm.
Glöm inte kolla att ET 58 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71 mm stort. MAK Stone5 T Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Stone5 T Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 389 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 T Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 71 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stone5 T Shiny Black. Bultcirkeln är 5/118, bredden 7.5" och ET-måttet är 58 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stone5 T Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/118, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
Stone5 silver från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 65 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
16"-fälg från MAK av modellen Stone5 T Silver. Bultcirkeln är 5/118, bredden 16" och ET-måttet 65 mm.