Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3400 kronorsklassen. Fälgen heter Stone5 T Black Machined Face och den tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 118 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/118 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 71.0 mm stort. Du hittar mer information om MAK Stone5 T Black Machined Face genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 399 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 T Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 71.0 mm |
15"-fälg av modellen Stone5 Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 65 mm.
17"-fälg från MAK av modellen Stone5 Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/118, bredden 17" och ET-måttet 62 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stone5 T Shiny Black. Bultcirkeln är 5/118, bredden 7.5" och ET-måttet är 58 mm.
18"-fälg från MAK av modellen Stone5 T Silver. Bultcirkeln är 5/118, bredden 18" och ET-måttet 58 mm.