MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Overland Dark 17" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/118, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 118 mm.
Inpressningsdjupet för MAK Overland Dark är 62 mm. Navhålet på MAK Overland Dark är 71.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Overland Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3018 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 018 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Overland Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 62 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
MAK Overland. Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 62.
MAK Overland. Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.
17"-fälg av modellen Express Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 62 mm.
17"-fälg från MAK av modellen Express Black polished. Bultcirkeln är 5/118, bredden 17" och ET-måttet 62 mm.