MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Leipzig Black polished 21" är inget undantag. Fälgens bredd är 11.5". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Glöm inte kolla att ET 65 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 71.6 mm. Leipzig Black polished 21" är en snygg fälg för 6360 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 360 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Leipzig Black polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 65 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
20"-fälg av modellen Leipzig Black polished från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 65 mm.
Leipzig dark 20" från MAK med 9.5" bredd och ET på 65 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 58 mm. Modellen heter Leipzig Black polished.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 65 mm. OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/130.