MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Leipzig dark 20" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Leipzig dark har en bredd på 10.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Glöm inte kolla att ET 64 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 71.6 mm stort navhål. MAK Leipzig dark kan du köpa från BytHjul för endast 4794 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 794 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Leipzig dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 64 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 64.
OZ Hyper Xt Hlt Dark Graphite Machined Lip, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 64 mm.
20"-fälg av modellen Leipzigt Gunmetal Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 64 mm.
Turismo FF Gloss Gun Polished från Nitro är en fälg på 20" med en bredd på 10.5" och ET 64 mm. Bultcirkeln är 5/130.