Denna 18"-fälg från MAK har modellnamnet Safari6. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Safari6 har en fälgbredd på 7.5". MAK Safari6 fästs med 6 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 6/120).
Fälgens ET-mått är 47 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 74.6 mm. MAK Safari6 kan du köpa från BytHjul för endast 2831 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 831 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Safari6 |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 6/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 74.6 mm |
MAK Safari6 Dark, 18"-fälg, 7.5" bredd, 6/120 bultcirkel och ET på 47 mm.
MAK Gravel Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 47.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Nomad Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 47 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/120 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Nomad Shiny Black.