MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Safari6 Dark 18" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 7.5". MAK Safari6 Dark fästs med 6 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 6/120).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 47 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 74.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Safari6 Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2686 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 686 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Safari6 Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 6/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 74.6 mm |
18"-fälg av modellen Safari6 från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/120 och ett ET-mått på 47 mm.
MAK Gravel Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 47.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Nomad Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 47 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/120 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Nomad Shiny Black.