MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MSW. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW MSW 51 G.Blk/Pol har en fälgbredd på 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. BytHjul säljer MSW MSW 51 G.Blk/Pol 20" i sin webbshop för 3741 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 741 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk/Pol |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
21"-fälg från MSW av modellen MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/108, bredden 21" och ET-måttet 32 mm.
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 38 mm.