En snygg fälg på 21" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för MSW 51 G.Blk. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 110 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/110.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 25 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.0 mm. BytHjul säljer MSW MSW 51 G.Blk 21" i sin webbshop för 4517 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 517 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65.0 mm |
MSW 51 G.Blk/Pol 21" från MSW med 10" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/110, bredden 9" och ET-måttet är 29 mm.
MSW MSW 51 G.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 29.
MSW MSW 51 G.Blk/Pol, 21"-fälg, 9" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 29 mm.