Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5300 kronorsklassen. Fälgen heter MSW 51 G.Blk och den tillverkas av MSW. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". MSW MSW 51 G.Blk har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 26 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. MSW 51 G.Blk 22" är en snygg fälg för 5245 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 245 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 26 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol är 22" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet MSW 51 G.Blk. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 26 mm.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 26 mm. Modellen heter MSW 51 G.Blk/Pol.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet MSW 51 G.Blk. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 26 mm.