40 Gloss Gun Metal 18" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet för MSW 40 Gloss Gun Metal är 48 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 40 Gloss Gun Metal. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2715 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 715 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Gloss Gun Metal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
19"-fälg från MSW av modellen 40 Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 48 mm.
Fälg från MSW på 18" med modellnamnet 40 Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 28 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW 40 Gloss Gun Metal är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
18"-fälg av modellen 40 Gloss Gun Metal från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 29 mm.