Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4200 kronorsklassen. Fälgen heter 50 Matt Gunmetal Polished och den tillverkas av MSW. Fälgbredden för denna variant av MSW 50 Matt Gunmetal Polished är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 50 Matt Gunmetal Polished är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 36 mm. Denna variant av 50 Matt Gunmetal Polished har ett navhål/centrumhål som är 73.1 mm stort. BytHjul säljer MSW 50 Matt Gunmetal Polished 20" i sin webbshop för 4198 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 198 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Matt Gunmetal Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Fälg från MSW på 22" med modellnamnet 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 36 mm.
22"-fälg från MSW av modellen 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 36 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. MSW 50 Matt Gunmetal Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.
50 Matt Gunmetal Polished från MSW. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.