Om du letar efter bra 21"-fälgar kan MSW 50 Matt Gunmetal Polished vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MSW 50 Matt Gunmetal Polished har en bredd på 9.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 64.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MSW 50 Matt Gunmetal Polished 21" i sin webbshop för 5188 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 188 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Matt Gunmetal Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
MSW 50 Matt Gunmetal Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 48.
Denna 21"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter 50 Matt Gunmetal Polished.
21"-fälg av modellen 50 Matt Gunmetal Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
50 Matt Gunmetal Polished från MSW är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.