Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MSW MSW 51 G.Blk/Pol vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 30 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3741 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 741 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk/Pol |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.
MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
MSW MSW 51 G.Blk/Pol, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.