Detta är en MSW-fälg av modellen MSW 51 G.Blk/Pol. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW MSW 51 G.Blk/Pol har en fälgbredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 30 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. BytHjul säljer MSW MSW 51 G.Blk/Pol 21" i sin webbshop för 4537 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 537 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk/Pol |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MSW 51 G.Blk/Pol 21" från MSW med 9.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
21"-fälg av modellen MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.