En snygg fälg på 21" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 50 Gloss Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 49 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72.6 mm stort. BytHjul säljer idag MSW 50 Gloss Black för 4517 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 517 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
21"-fälg av modellen 50 Matt Gunmetal Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 49 mm.
Fälg från MSW på 22" med modellnamnet 50 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9.5" och ET-måttet är 49 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 49 mm. MSW 50 Matt Gunmetal Polished är 22" och har en bultcirkel på 5/120.
MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 49.