OZ Ultraleggera HLT CL Matt Black är en fälg på 20" från OZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 11.5". Fälgen har en bultcirkel som är 1/130, vilket betyder att den har 1 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 48 mm. Centrumhålet är 84.1 mm stort. En uppsättning OZ Ultraleggera HLT CL Matt Black kan bli din för endast 13828 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 13 828 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera HLT CL Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 1 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 1/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
20"-fälg av modellen Ultraleggera HLT CL Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 1/130 och ett ET-mått på 56 mm.
21"-fälg från OZ av modellen OZ Ultraleggera CL Blk. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 46 mm.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 67 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
20"-fälg av modellen Ultraleggera HLT CL Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 1/130 och ett ET-mått på 49 mm.