Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 12300 kronorsklassen. Fälgen heter OZ Ultraleggera CL Blk och den tillverkas av OZ. Denna fälg är 11.5" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Glöm inte kolla att ET 67 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 84.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ OZ Ultraleggera CL Blk 21".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 12 249 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Ultraleggera CL Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 67 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
21"-fälg från OZ av modellen OZ Ultraleggera CL Blk. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 46 mm.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 66 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
Ultraleggera HLT CL Matt Black från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 1/130.
20"-fälg av modellen Ultraleggera HLT CL Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 1/130 och ett ET-mått på 56 mm.