OZ OZ Ultraleggera CL Blk är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. Fälgbredden för denna variant av OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 11.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 5/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 46 mm. Navhålet på OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 84.1 mm stort. BytHjul säljer OZ OZ Ultraleggera CL Blk 21" i sin webbshop för 12249 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 12 249 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Ultraleggera CL Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 67 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 66 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
Ultraleggera HLT CL Matt Black från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 1/130.
20"-fälg av modellen Ultraleggera HLT CL Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 1/130 och ett ET-mått på 56 mm.