Med ett pris på 8211 kronor är OZ Hyper XT HLT Gloss Black ett bra alternativ bland 22"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 9.5". OZ Hyper XT HLT Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Glöm inte kolla att ET 36 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 63.4 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Hyper XT HLT Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 8211 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 211 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Hyper XT HLT Gloss Black 20" från OZ med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 22" och har en bultcirkel på 5/112.