Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6700 kronorsklassen. Fälgen heter Hyper XT HLT Gloss Black och den tillverkas av OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Fälgens ET-mått är 35 mm. OZ Hyper XT HLT Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 63.3 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 6661 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 661 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 9.5" och ET 36 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 46 mm.
20"-fälg av modellen Hyper XT HLT Gloss Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 49 mm.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.