Formula HLT Gun Metal 18" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Denna fälg är 8" bred. Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Formula HLT Gun Metal är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 75 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4165 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 165 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Formula HLT Gun Metal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75 mm |
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Formula HLT Gun Metal.
Formula HLT Gun Metal 18" från OZ med 8" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. OZ Formula HLT Gun Metal är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
18"-fälg av modellen Formula HLT Gun Metal från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 38 mm.