Denna 18"-fälg från OZ har modellnamnet OZ Estrema GT HLT Sat.Blk. Denna fälg är 8" bred. Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 75.1 mm stort. BytHjul säljer idag OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk för 6851 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 851 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19" från OZ med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Estrema GT HLT Sat.Blk. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Estrema GT HLT Sat.Blk. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 18" och har en bultcirkel på 5/112.