Hyper XT HLT Gloss Black 21" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Fälgens bredd är 9". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 75.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Hyper XT HLT Gloss Black 21" är en snygg fälg för 7020 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 020 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Denna 21"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 37 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Gloss Black.
21"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 30 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 22 mm. OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
21"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 38 mm.