Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 11600 kronorsklassen. Fälgen heter Hyper XT HLT Gloss Black och den tillverkas av OZ. Bredden på denna fälg är 11". OZ Hyper XT HLT Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Hyper XT HLT Gloss Black är 38 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 79.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Hyper XT HLT Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 11519 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 519 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 21" och har en bultcirkel på 5/120.
Fälg från OZ på 21" med modellnamnet Hyper XT HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 11.5" och ET-måttet är 38 mm.
Hyper XT HLT Dark Graphite Machined Lip från OZ. Med en bredd på 11" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.