Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 10200 kronorsklassen. Fälgen heter Hyper XT HLT Grey Polished och den tillverkas av OZ. Bredden på denna fälg är 9". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 22 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. OZ Hyper XT HLT Grey Polished har ett centrumhål (navhål) på 79.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Hyper XT HLT Grey Polished 21".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 135 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
21"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 30 mm.
Denna 21"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 37 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Gloss Black.
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 52 mm.
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Grey Polished.