OZ Hyper XT HLT Gloss Black är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. Fälgbredden för denna variant av OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 10". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Hyper XT HLT Gloss Black är 19 mm. OZ Hyper XT HLT Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 79.1 mm. BytHjul säljer idag OZ Hyper XT HLT Gloss Black för 11259 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 259 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 19 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
Hyper XT HLT Grey Polished från OZ. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 19 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från OZ på 21" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 50 mm.
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 31 mm. OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/112.