Med ett pris på 7953 kronor är OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk ett bra alternativ bland 21"-fälgarna. Denna fälg är 10.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 31 mm. Denna variant av OZ Hyper XT HLT G.Blk har ett navhål/centrumhål som är 79.1 mm stort. OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk kan du köpa från BytHjul för endast 7953 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 953 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Hyper XT HLT G.Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 45.
Hyper XT HLT Gloss Black 21" från OZ med 11.5" bredd och ET på 31 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
22"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Dark Graphite Machined Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 22" och ET-måttet 25 mm.