OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. Fälgbredden för denna variant av OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 9.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 15 mm. Centrumhålet på denna fälg är 75.1 mm stort. BytHjul säljer idag OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk för 6298 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 298 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 15 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 20" från OZ med 9.5" bredd och ET på 15 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 15.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 15 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg från OZ av modellen OZ Estrema GT HLT Sat.Blk. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 30 mm.