Detta är en OZ-fälg av modellen Hyper GT Gun Metal. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 11" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 79 mm stort. OZ Hyper GT Gun Metal kan du köpa från BytHjul för endast 9199 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 199 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT Gun Metal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 79 mm |
20"-fälg från OZ av modellen Hyper GT HLT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg av modellen Hyper GT Gun Metal från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.
Hyper GT Gun Metal 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.