OZ Hyper GT HLT Gun Metal är en fälg på 20" från OZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 11". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet för OZ Hyper GT HLT Gun Metal är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 75 mm stort. Hyper GT HLT Gun Metal 20" är en snygg fälg för 9079 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 079 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT HLT Gun Metal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75 mm |
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Hyper GT Gun Metal från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 11" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Hyper GT HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Hyper GT HLT Gun Metal är 18" och har en bultcirkel på 5/108.