OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Gran Tourismo HLT Grey Polished 20" är inget undantag. Denna fälg är 11" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 20 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 75.1 mm. Du hittar mer information om OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 549 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Gran Tourismo HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Gran Tourismo HLT Grey Polished, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
19"-fälg av modellen Gran Tourismo HLT Grey Polished från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 49 mm.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Gran Tourismo HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 28 mm.
Gran Tourismo HLT Grey Polished 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.