En snygg fälg på 18" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för OZ Superturismo Evoluzione G.Blk. Denna fälg är 8" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. En uppsättning OZ OZ Superturismo Evoluzione G.Blk kan bli din för endast 4531 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 531 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Evoluzione G.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
OZ OZ Superturismo Evoluzione G.Blk, 18"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
OZ Superturismo Evoluzione G.Blk från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Superturismo Evoluzione G.Blk från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Superturismo Evoluzione G.Blk från OZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.