Denna 18"-fälg från OZ har modellnamnet OZ Superturismo Evoluzione G.Blk. Bredden på denna fälg är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 48 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 75.1 mm stort. OZ OZ Superturismo Evoluzione G.Blk är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ OZ Superturismo Evoluzione G.Blk från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 531 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Evoluzione G.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Superturismo Evoluzione G.Blk från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ OZ Superturismo Evoluzione G.Blk, 18"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
19"-fälg från OZ av modellen OZ Superturismo Evoluzione G.Blk. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 44 mm.
OZ Superturismo Evoluzione G.Blk 18" från OZ med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.