OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna variant av OZ Estrema GT HLT Sat.Blk kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 10 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 75.1 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 287 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 10 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 10 mm. Modellen heter OZ Estrema GT HLT Sat.Blk.
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 20" från OZ med 9.5" bredd och ET på 15 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 20" från OZ med 10.5" bredd och ET på 14 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.