En snygg fälg på 21" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för OZ Hyper XT HLT G.Blk. Fälgens bredd är 10.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 64.1 mm stort. OZ Hyper XT HLT G.Blk 21" är en snygg fälg för 7953 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 953 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Hyper XT HLT G.Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ är en fälg på 21" med en bredd på 9.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/120.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 31 mm. OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 21"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 26 mm. Modellen heter OZ Hyper XT HLT G.Blk.
21"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 20 mm.