Detta är en OZ-fälg av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Bredden på denna fälg är 10.5". OZ Hyper XT HLT Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 20 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Hyper XT HLT Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 11439 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 439 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 21"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 31 mm. OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 45.
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 21"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 18 mm.