Denna 17"-fälg från OZ har modellnamnet Rally Raid Black. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Rally Raid Black har en bredd på 8". OZ Rally Raid Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 0 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65 mm stort. Rally Raid Black 17" är en snygg fälg för 3426 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 426 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 0 mm |
| Navhål | 65 mm |
OZ Rally Raid G.Bronze 17" från OZ med 8" bredd och ET på 0 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
17"-fälg av modellen OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/127 och ett ET-mått på 0 mm.
OZ Rally Raid Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 127 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 0.
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.