Med ett pris på 3334 kronor är OZ OZ Rally Raid G.Bronze ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgens bredd är 8". OZ OZ Rally Raid G.Bronze har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Denna variant av OZ Rally Raid G.Bronze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 0 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ OZ Rally Raid G.Bronze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3334 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 334 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid G.Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 0 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 0 mm. Modellen heter Rally Raid Black.
17"-fälg av modellen OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/127 och ett ET-mått på 0 mm.
OZ Rally Raid Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 127 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 0.
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.