OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Hyper XT HLT Grey Polished 20" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 11". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 5/120.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 37 mm. OZ Hyper XT HLT Grey Polished har ett centrumhål (navhål) på 79.1 mm. Hyper XT HLT Grey Polished 20" är en snygg fälg för 9835 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 835 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 21" och har en bultcirkel på 5/120.
Denna 21"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 37 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Gloss Black.
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 52 mm.
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Grey Polished.