Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4300 kronorsklassen. Fälgen heter Rally Racing Van Black och den tillverkas av OZ. OZ Rally Racing Van Black har en fälgbredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 56 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65 mm. Du hittar mer information om OZ Rally Racing Van Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 230 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Racing Van Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 65 mm |
OZ OZ Rally Racing Van D.Gra är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 56.
Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering 18" från OZ med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
OZ Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 48.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Rally Racing Van Matt Black Silver Lettering är 18" och har en bultcirkel på 5/112.