Om du letar efter bra 21"-fälgar kan OZ Hyper XT HLT Gloss Black vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 11.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 65 mm. Centrumhålet på denna fälg är 71.6 mm stort. BytHjul säljer idag OZ Hyper XT HLT Gloss Black för 12159 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 12 159 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 65 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 21" med en bredd på 11.5" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Fälg från OZ på 21" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11.5" och ET-måttet är 58 mm.
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 61 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
22"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 22 mm.