OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och OZ Superturismo Dakar M.Blk 22" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk har en fälgbredd på 11.5". Fälgens cirkeldiameter är 130 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/130 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 60 mm. Detta är en fälg med 71.5 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 8853 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 853 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Dakar M.Blk |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 60 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 52 mm.
Superturismo Dakar Matt Gun Metal Silver Lettering 21" från OZ med 11" bredd och ET på 60 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.