Detta är en OZ-fälg av modellen OZ Superturismo Dakar M.Blk. Denna variant av fälgen har en diameter på 22". Denna fälg är 9.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 31 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 79.1 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 367 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Dakar M.Blk |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 9.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 22" och har en bultcirkel på 5/112.
20"-fälg av modellen OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 22" och har en bultcirkel på 5/120.