Med ett pris på 3334 kronor är OZ OZ Rally Raid G.Bronze ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. OZ OZ Rally Raid G.Bronze har en fälgbredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 84.0 mm stort navhål. OZ OZ Rally Raid G.Bronze kan du köpa från BytHjul för endast 3334 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 334 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid G.Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 84.0 mm |
OZ Rally Raid M.Blk 18" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 6/130.
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 35.
17"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Raid G.Bronze. Bultcirkeln är 6/120, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.