Detta är en OZ-fälg av modellen OZ Rally Raid G.Bronze. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ OZ Rally Raid G.Bronze är 6/120.
Inpressningsdjupet för OZ OZ Rally Raid G.Bronze är 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 74.6 mm stort. OZ OZ Rally Raid G.Bronze kan du köpa från BytHjul för endast 3369 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 369 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid G.Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 6/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 74.6 mm |
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
OZ Rally Raid G.Bronze 17" från OZ med 8" bredd och ET på 0 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 35.