Detta är en OZ-fälg av modellen OZ Rally Raid M.Blk. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ OZ Rally Raid M.Blk är 6/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 84.1 mm stort. BytHjul säljer OZ OZ Rally Raid M.Blk 18" i sin webbshop för 4209 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 209 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid M.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
18"-fälg av modellen OZ Rally Raid M.Blk från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 48 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 10 mm. OZ OZ Rally Raid M.Blk är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter OZ Rally Raid M.Blk.