OZ Hyper GT HLT Gun Metal är en fälg på 20" från OZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Hyper GT HLT Gun Metal har en bredd på 12". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Denna variant av Hyper GT HLT Gun Metal kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 51 mm. Denna variant av Hyper GT HLT Gun Metal har ett navhål/centrumhål som är 71.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Hyper GT HLT Gun Metal. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6982 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 982 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT HLT Gun Metal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 12" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
OZ Leggera HLT Gloss Black, 20"-fälg, 12" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 51 mm.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Hyper GT HLT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/130, bredden 9" och ET-måttet är 51 mm.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Ultraleggera HLT CL Matt Black. Bultcirkeln är 1/130, bredden 12" och ET-måttet är 47 mm.
Hyper GT HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 49 mm. Bultcirkeln är 5/130.