Denna 20"-fälg från OZ har modellnamnet Leggera HLT Gloss Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 12". OZ Leggera HLT Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 5/130).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 51 mm. Detta är en fälg med 71.6 mm stort navhål. OZ Leggera HLT Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 7401 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 401 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 12" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Hyper GT HLT Gun Metal 20" från OZ med 12" bredd och ET på 51 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Ultraleggera HLT CL Matt Black. Bultcirkeln är 1/130, bredden 12" och ET-måttet är 47 mm.
Fälg från BBS på 20" med modellnamnet CH-R ZV Satin Black. Bultcirkeln är 1/1, bredden 12" och ET-måttet är 44 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. OZ Leggera HLT Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/130.